کارتریج شیرآلات بهداشتی یا مغزی چیست؟

کارتریج شیرآلات بهداشتی یا مغزی چیست؟

یکی از مهم ترین اجزای عملکردی شیرالات بهداشتی کارتریج (مغزی) آن است. در این مقاله برای آشنائی بهتر شما همراهان بیشتر در مورد کارتریج شیرآلات بهداشتی توضیحاتی ارائه خواهد شد:

اکثر تولیدکنندگان شیرآلات بهداشتی طیف گسترده ای از سبک های شیر آب و مجموعه شیر را ارائه می دهند، اما عملکرد اصلی همه شیرها یکسان است: کنترل جریان خروجی و دمای آب. هم اکنون غالبا دو نوع مغزی شیرآلات بهداشتی عرضه می گردد یک نوع مغزی های دیسک سرامیکی است و نوع دیگر کارتریجهای معمولی شیرآلات بهداشتی است.

انواع کارتریج شیرآلات بهداشتی

دیسکهای سرامیکی دارای آب بندی بهتر و عمر بالاتر و عملکرد بهتر هستند اما کارتریج های معمولی از واشرهای پلاستیکی ساخته می شود و دارای اطمینان کمتری است.
در داخل شیرها، کارتریج های شیرآلات بهداشتی فشار و دمای آب را که از طریق شیر آب شیر جریان می یابد، کنترل می کنند. بسته به مدل، شیر ممکن است دارای یک دسته یا دو دسته باشد. در شیرآلات تک دسته، مجموعه کارتریج درون ساقه شیر یا بدنه شیر آب قرار دارد. هنگامی که اهرم تک دسته بلند می شود، مجموعه کارتریج باز می شود تا جریان آب امکان پذیر باشد. هنگامی که دسته به راست یا چپ منتقل می شود، بر این اساس آب سرد یا آب گرم از طریق دهانه جریان می یابد.

انواع شیر آب

برای یک شیر آب دو دسته، یک کارتریج کوچک در داخل هر دسته مستقل از یکدیگر قرار دارد. هنگامی که یکی از دسته های شیر آب چرخانده می شود، مجموعه کارتریج باز می شود و اجازه می دهد آب از طریق ساقه شیر آب عبور کند. شیر آب کارتریج با انواع شیر فشاری و شیر توپی تفاوت دارد زیرا کارتریج در داخل ساقه می چرخد تا جریان آب را کنترل کند.

شیر آب فشاری مانند یک سوپاپ نخ دار عمل می کند و در داخل ساقه به بالا و پایین می پیچد. شیر آب توپی، با این حال، دارای یک توپ کوچک و مجموعه ای از بادامک است که درون ساقه شیر آب می چرخد.
کارتریج موجود در شیر آب شامل بدنه ای استوانه ای کوچک با ساقه ضخیم، کوتاه و دستگیره مربعی شکل است که از بالا بیرون زده است. دسته های شیرآلات طوری طراحی شده اند که روی ساقه بیرون زده قرار می گیرند. هنگامی که دسته می چرخد، ساقه داخل کارتریج نیز می چرخد و کانال های کوچکی را که آب از داخل کارتریج عبور می کند و به داخل شیر آب می باز می کند.
انواع مختلف شیرآلات از مکانیزم کارتریج شیر استفاده می کنند.

شیرآلات بهداشتی ارزان برای آشپزخانه و حمام معمولاً حاوی کارتریج های پلاستیکی ارزان هستند. مدل های شیرآلات بهداشتی گران تر، از قطعات گران تر و با دوام تر استفاده می کنند. شیرهای تک دسته برنجی در آشپزخانه ها رایج هستند و سالها خدمات قابل اطمینان را ارائه می دهند. کارتریج های سرامیکی و شیرآلات بهداشتی برنجی به ندرت خراب می شوند. در عوض در مغزی های پلاستیکی، حلقه ها یا واشرهای لاستیکی معمولاً ساییده می شوند و باعث نشت شیر می شوند. تولیدکنندگان از نیاز به تعمیر و نگهداری و تعویض آگاه هستند، بنابراین قطعات جایگزین خاصی را برای مدل شیر آب خاص خود ذخیره می کنند.

برای خرید عمده و سفارش انواع کارتریج شیرآلات اهرمی به شماره
09351430574
در واتس اپ پیام دهید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *